aktuálně
21.11.2017

provozní doba:
- - -
Vlek I. Vlek I.
Mimo provoz
Vlek II. Vlek II.
Mimo provoz
1.0 °Počasí
výška sněhu:    0 cm
Lokalita Čeřínek patří mezi přírodní klenoty Vysočiny. Nabízí mnoho druhů relaxace, zábavy, pobytu v nedotčené přírodě a ve velké míře vybízí i ke sportovním aktivitám v kruhu několika kilometrů od nejvyššího bodu ve výšce 761 m n. m.

V oblasti funguje již od roku 1980 v provozu lyžařský vlek založený Sportovním Klubem Jihlava. Našimi prvními záměry, jako nových provozovatelů, je přírodní oblast Čeřínek využít k celoročním aktivitám. Vzhledem k tomu, že máme rádi jízdu na kole v přírodě a tuto aktivitu vyhlédává čím dál více lidí, rozhodli jsme se realizovat zde populární bike park.

Před sezónou 2017/2018 prochází areál renovací zahrnující rozsáhlý úklid okolí, údržbu technického zázemí, vleků, vybavení, budování kvalitní dětské školky s celodenním provozem, která bude mít i vlastní půjčovnu, servis, dva vleky jak pro nejmenší, tak i odrostlejší ratolesti.

Součástí renovace je oprava příjezdových cest, zvýšení zásob vody pro zasněžování, v rámci možností přírodní lokality zlepšení organizace parkování, příjezd na sjezdovku na lyžích přímo z parkoviště u Turistické chaty.  Novinkou je víkendová autobusová doprava na centrální parkoviště s možností odvozu na sjezdovku.
obrazek90pomocnyobrazek90pomocnyobrazek90pomocnyobrazek90pomocny

Naši partneři